Bretonské tance 2011/2012 (pravidelné kurzy)

Pravá Bretaň!

Pravá Bretaň!

Pravidelné kurzy bretonských & bal folkových tanců. S důrazem na tancovačkový repertoár, pro širou veřejnost, hlavně aby bylo veselo.

Co vás zhruba čeká? Tančí a hrají se staré lidové tance, z nichž mnohé lze prokazatelně stopovat až hluboko do šestnáctého století a neprokazatelně ještě mnohem hlouběji. A naprosto přirozeně do dnešních dnů fungují jako prostor společného setkávání a sdílení. Radosti z pohybu, hudby i posledních drbů dne.

Tancují stejně mladí jako staří, na kapely nerozmenitějšího zvuku, od tradičních harmonik přes ska, funky až po nejmodernější elektro. Žádný kožený foklór socialistických festivalů.

Ještě jedna výhoda na závěr – ty nejoblíbenější tance jsou poměrně snadné. Často je zvládnete odkoukat přímo na místě. A většina z nich se nezatěžuje tím, jestli jste přišli v páru, sami nebo v pěti. Tančí všichni najednou. Spolu.

Kurz je vhodný i pro začátečníky, kromě nových tanců budeme průběžně důkladně opakovat i základy tancovačkového / festnozového / balfolkového repertoáru. Nebazírujeme na dokonalém provedení – i když vás nenecháme růst jako dříví v lese, hlavní bude si společně příjemně zatancovat.

Od podzima se můžete opět těšit na víkendové semináře a tancovačky se živou muzikou.

Kdo stále ještě pochybuje o tom, co jsou bretonské tance zač, může se podívat na Wikipedii, přečíst si povídání na webu Nabosa nebo se pokochat třeba mírně punkovým všelidovým záznamem z Mezinárodního dne tance.

Cenu propočítáme na základě počtu účastníků, při předplacení celého semestru by neměla přeshánout 100,- peněz za lekci.

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>