Letní seminář

Termín: 14. 8. až 23. 8. 2015. | Místo: obec Nadějkov. | Lektoři: Mareike Greb, Zdeněk Pilecký, Xen – Jan Drahokoupil, Kamila Dürich, Adéla Jelínková, Alena Chaloupková, Magalena Biedermanová, Tomáš Suchomel.

obrazek_face_zahlavi

Co Vás čeká a nemine… Průprava historického tanečníka se vším všudy a oživené tance z dávných časů! Obecná taneční příprava, třídy historického tance od 15. do 19. století, rekonstrukce dobových tanců, teorie spojená s praxí, večer dobové tancovačky, přednášky, spousta zábavy i poučení.

Rozvrh letní školy.

Semináře

  • Pohybová průprava, Tance 20. století (Zdeněk Pilecký) | více >>
  • Tance 15. století (Kamila Dürich, Adéla Jelínková) | více >>
  • Tance 16. století (Mareike Greb) | více >>
  • Barokní tanec v Anglii (Alena Chaloupková) | více >>
  • Vnímání, Akrobacie (Xen – Jan Drahokoupil)  | více >>
Seminář bude zaměřen především na rekonstrukci tance 15. století – od vyhledávání primárních i sekundárních pramenů, čtení a výkladu získaných informací a následné uvedení v realizaci. Zaměřen však bude i na tělo a pohyb – studium jednotlivých pohybových vzorců a jeho interpretace a v neposlední řadě přiměřená práce s tělem a základy pohybu.
V první polovině bude seminář zaměřen na tanec burgundského dvora (A. Jelínková), ve druhé polovině pak na tanec provozovaný na území dnešní Itálie (K. Dürich.). V obou případech se jedná o druhou polovinu 15. století.
Účastník si osvojí základní znalosti v oblasti rekonstrukce a pohybu 15. století.Seminář bude zaměřen především na rekonstrukci tance 15. století – od vyhledávání primárních i sekundárních pramenů, čtení a výkladu získaných informací a následné uvedení v realizaci. Zaměřen však bude i na tělo a pohyb – studium jednotlivých pohybových vzorců a jeho interpretace a v neposlední řadě přiměřená práce s tělem a základy pohybu. V první polovině bude seminář zaměřen na tanec burgundského dvora (A. Jelínková), ve druhé polovině pak na tanec provozovaný na území dnešní Itálie (K. Dürich.). V obou případech se jedná o druhou polovinu 15. století. Účastník si osvojí základní znalosti v oblasti rekonstrukce a pohybu 15. století.Rekonstrukční seminář 19. století (Kateřina Černíčková)

Organizační informace

Ubytování: Pro všechny přihlášené je v ceně kurzovného zajištěné ubytování v místní škole. Luxusu nemnoho (podlaha, strop, toalety, sprchy, žíněnky), o to více radosti. V okolí je několik penzionů, pokud kdokoliv touží po větším komfortu, nechť si poslouží.

Strava: V hospodě přímo pod sálem pro nás připravují obědové a večeřové menu v lidových cenách přesná kalkulace bude k dispozici během léta. Objednat lze i vegetariánská jídla. Snídaně nechť si každý připraví, jak sám umí. Na návsi je obchod se smíšeným zbožím. Ve škole je možnost v omezené míře vařit.

Cena: 3000,- za celý program.

Přihlašování

Své přihlášky můžete zasílat na alena@rond.cz. Stále jsou volná místa!
Přihláška je ke stažení zde.

Máte-li jakékoli dotazy či zvláštní přání, neváhejte na nás obrátit buď na alena@rond.cz, nebo na tel. 724 979 840 (Adéla Jelínková) – vše s vámi rádi probereme.

Těšíme se na Vás!

Adéla Jelínková,  Alena Chaloupková, Eva Dryjová

130816-25_0449_Nadejkov_w8  IMG_0488  IMG_0548  P1050294

Událost na facebooku sledujte zde.